M&K Sound X15+
Dual 15" driver subwoofer
The X15+ from M&K Sound improves on its predecessor in numerous ways. The X15+ is THX Dominus Certified and equipped with dual 15” drivers in a sealed enclosure.
| Measurements | 83.3 x 51.5 x 46 cm |
| Weight (net) | 61.1 kg |
| Reflex port | No |
| Frequency range | 16-200Hz |
| Woofer | 2 x 15" |
| Front grill included | No |
| Input, LFE RCA | Yes |
| Input, LFE XLR | Yes |
| Power | 600 watt RMS / 1200 watt peak |
| In the box | Power cable, Users guide |
| Other included accessories | Rubberfeet, gloves |
| Power consumption when standby | 0.5 watts |
| Power consumption | 120 watts average |
