| Measurements | 17.5 x 17.4 x 25.9 cm |
| Weight (net) | 4.5 kg |
| Design | Two way |
| Reflex port | No |
| Bi-wiring | No |
| Frequency range | 97 Hz - 17.5 kHz |
| Sensitivity | 85 dB |
| Impedance | 4Ω |
| Tweeter | 1" aluminium with MAT |
| Mid | 5.25" aluminium |
| Front grill included | Yes |
| Wallmountable | Yes, bracket is included or integrated |
| In the box | Users guide |
| Other included accessories | Rubbet feet |
