Focal Aria Evo X Center
Centerhøjttaler
Aria EVO X Center er en perfekt tilføjelse til en seriøs Focal-hjemmebiograf. Centerhøjttaleren er den måske vigtigste højttaler i din hjemmebiograf, og derfor har Focal skabt en centerhøjttaler, der klangmæssigt matcher de øvrige Aria EVO X-højttalere og samtidig formår at spille med en dynamik og præcision, der er de store biografoplevelser værdig.
Avancerede enheder skaber en suveræn bio-oplevelse
I EVO X Center får du deres egen kombinerede glasfiber og hørfiber bas-/mellemtoneenhed, der er garant for en varm, præcis og klar gengivelse af både mellemtone og diskant. Du får desuden også deres egenudviklede magnesiums og aluminiumsdiskant, der med dens unikke M-form giver en rigiditet, der sikrer en silkeblød, præcis og dynamisk gengivelse af musik og film. Focal Aria EVO X Center fås i de samme lækre finishes som den øvrige serie, hvilket inkluderer den flotte Moss Green, elegante og lyse Prime Walnut og lækre Sort Højglans.
| Mål | B: 53,3 x H: 20 x D: 24,5 cm |
| Vægt (netto) | 10,5 kg |
| Konstruktion | 2-vejs |
| Refleksport | Bagudvendt |
| Bi-wiring | Nej |
| Frekvensområde | 57Hz 30kHz (+/- 3dB) |
| Følsomhed | 91 dB |
| Impedans | 8Ω |
| Diskant | 1" TAM |
| Bas-mellemtone | 2 x 6,5" Flax TMD |
| Frontstof inkluderet | Ja |
| I kassen | Brugervejledning |
| Vejledning tilgængelig på | Engelsk, Fransk, Spansk, Tysk |
| Produceret i | Frankrig |
