Focal Kanta Center
Eksklusiv centerhøjttaler
Focal Kanta Center er den perfekte partner i en Kanta-hjemmebio Med samme visuelle fortælling udadtil som sine fætre og kusiner i Kanta-serien, slår Kanta Center en naturlig sløjfe på et biograf-setup i flere kanaler. Selvfølgelig er teknologien præcis den samme, hvilket betyder, at du får en eksklusiv beryllium-diskant, der giver dig præcision, åbenhed og dynamik i alle slags filmscener. De, ligeledes egenproducerede, bas- mellemtoneenheder er skabt i en sandwhich-konstruktion af glasfiber og hørfiber, hvilket giver tørhed og overskud til de heftige actionscener.
Kunst der ærer kunst
De dygtige konstruktører til hos Focal har selvfølgelig sørget for at alle dele går op i en større helhed, hvor detaljer, nuancer og evnen til at skabe et enormt og nærværende lydbillede toner frem på første parket. Finishen er i verdensklasse, og Kanta Center pryder din skænk som et imponerende stykke lydkunst, der fortæller en historie om kærlighed og dedikation til musikkens og filmens verden.
| Mål | B: 67 x H: 40 x D: 52 cm |
| Vægt (netto) | 18 kg |
| Konstruktion | 2-vejs |
| Refleksport | Bagudvendt |
| Bi-wiring | Nej |
| Frekvensområde | 55Hz - 40kHz (+/- 3dB) |
| Følsomhed | 91dB |
| Impedans | 8Ω |
| Diskant | 27mm IAL3 Beryllium |
| Bas-mellemtone | 2 x 6,5" TMD |
| Frontstof inkluderet | Ja |
| I kassen | Brugervejledning |
| Vejledning tilgængelig på | Engelsk, Fransk, Spansk, Tysk |
| Produceret i | Frankrig |
