Focal Theva Surround
Væghøjttaler til multikanalsystemer
Theva surround er en væghøjttaler skabt til at fuldende det komplette Theva surroundsystem. Højttaleren er et 2-vejs design, monteret med en 6.5” Slatefiber-enhed og en 1” TNF-diskant, som begge sikrer en flot gengivelse af et bredt frekvensområde. Højttalerne kan benyttes som bag- og sidekanaler, og hænges fladt ved væggen med det inkluderede beslag.
Focal Theva – Budgetklasse i pris, Hi-Fi-klasse i ydelse
Theva-serien fra franske Focal, er en prisvenlig men imponerende familie af højttalere, skabt til at levere lyd, musik så vel som lydsporet fra en film eller et spil, på et flot niveau til en stærk pris. Theva-serien består af seks forskellige højttalere, som gør det muligt at sammensætte et højt ydende 2-kanals stereosystem, eller et imponerende, omsluttende surroundsystem med flere højttalere. Focal Theva er det helt oplagte valg for dig, der måske søger dit første sæt rigtige Hi-Fi-højttalere, men gerne vil holde systemprisen indenfor et begrænset budget.
Focal’s innovative teknologier og erfaring skinner tydeligt igennem i hver enkel Theva-højttaler. Fra den kompakte 2-vejs Theva N1 til den overbevisende 3-vejs gulvhøjttaler N3 og den Dolby Atmos-forberedte N3-D, er der tænkt på alt fra lydkvalitet til gennemført design. Højttalerne leveres i et udvalg af finishes, som alle komplementerer det moderne hjem, med enkle, effektive designvalg og farvekombinationer. På trods af den tilgængelige prissætning, er Theva-serien ægte Focal, uden kompromiser og er ’ fabriqué en France’. Højttalerne er monteret med de eksklusive Slatefiber-enheder og TNF-diskanter, som sikrer en dynamisk, fyldig og balanceret lyd, med et flot detaljeniveau og opløsning.
| Mål | B: 31,6 x H: 44,3 x D: 10,7 cm |
| Vægt (netto) | 5,5 kg |
| Mål på emballage | B: 47 x H: 56 x D: 18 cm |
| Vægt, emballeret | 7 kg |
| Konstruktion | 2-vejs |
| Refleksport | Nej |
| Diskant | 1" TNF |
| Bas-mellemtone | 6,5" Slatefiber |
| Frontstof inkluderet | Ja |
| Vægmontering | Ja, beslag er inkluderet |
| I kassen | Brugervejledning |
| Vejledning tilgængelig på | Engelsk, Fransk, Spansk, Tysk |
| Produceret i | Frankrig |
