Focal Aria SR900
Bipol surroundhøjttaler
Aria SR900 er en bipol surroundhøjttaler til de store filmoplevelser Hvis ikke EVO X N1 kan være hjemme i din stue, så er SR900 et oplagt alternativ, og da den kan hænge på væggen og udstråler bipolt, er den perfekt til en mere kompakte opsætning som surroundhøjttaler. Du får Focals fede bas-/mellemtoneteknologi, hvor den er konstrueret med hørfibre, hvilket giver stor rigiditet og præcision, men også varme og naturlighed. Så til en seriøs hjemmebiograf giver SR900 dig en perfekt partner både i klang og ydelse til resten af Aria EVO X-serien.
| Mål | B: 40 x H: 29,5 x D: 17 cm |
| Vægt (netto) | 5,6 kg |
| Konstruktion | 2-vejs |
| Refleksport | Nej |
| Bi-wiring | Nej |
| Frekvensområde | 85Hz 28kHz |
| Følsomhed | 90 dB |
| Impedans | 8Ω |
| Diskant | 2 x 1" TNF |
| Bas-mellemtone | 2 x 5" Flax |
| Frontstof inkluderet | Ja |
| Vægmontering | Ja, beslag er inkluderet |
| Vejledning tilgængelig på | Engelsk, Fransk, Spansk, Tysk |
| Produceret i | Frankrig |
